Ливърпул взе “Битката за Британия”

Миг гениалност на Коутиньо беше достатъчен за 1:1 на “Олд Трафорд”, Тотнъм отпадна от Лига Европа

Публикувана: 17 Mar 2016 22:54
Обновена: 28 Apr 2024 16:10
Прочетена: 784

Ливърпул се класира за четвъртфиналите на Лига Европа след 1:1 като гост на Манчестър Юнайтед. Първият мач завърши с победа за тима на Юрген Клоп с 2:0 и така “червените” ще играят в следващата фаза.

Двубоят на “Олд Трафорд” започна равностойно, но в 31-та минута домакините получиха възможност за гол. Натаниел Клайн спъна Антъни Марсиал в наказателното поле на Ливърпул и французинът се нагърби с отговорността да бие дузпата. Марсиал прати Симон Миньоле в обратния ъгъл и направи 1:0.

Ливърпул отговори с греда на Даниел Стъридж от фаул и пропуск на Джордън Хендерсън. Маркос Рохо пък пропусна страхотна възможност за Юнайтед, след като стреля отблизо в аут.

В 44-та минута миг на гениалност реши сблъсъка. Филипе Коутиньо проби по дясното крило и от малък ъгъл копна топката много технично над Давид Де Хеа - 1:1.

През второто полувреме повече голове не паднаха и така Ливърпул се класира за четвъртфиналите.

Тотнъм обаче не успях. За “шпорите” беше ясно още след загубата с 0:3 в гостуването на Борусия Дортмунд. Тази вечер лондончани допуснаха втора поредна загуба - 1:2 и ще се концентрират върху борбата за титлата във Висшата лига.