Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Марселиньо носи победата в дебюта си, Владо Стоянов изтормози Роналдо

Публикувана: 25 Mar 2016 22:30
Обновена: 04 May 2024 16:47
Прочетена: 1195

България постигна изключително престижна победа в гостуването си на Португалия - 1:0. Тимът на Ивайло Петев излъга Кристиано Роналдо и компания в Лейрия с гол на Марселиньо в средата на първото полувреме. Това бе дебют за бразилеца с националната фланелка на България.

Другият герой за нашите бе друг играч на Лудогорец - Владислав Стоянов. Вратарят скъса нервите на Кристиано Роналдо с невероятните си спасявания, включително дузпа в 67-та минута. Така “лъвовете” постигнаха много ценна за имиджа на националния ни отбор победа и във вторник ще гостуват и на Македония във втората си контрола. За Португалия пък останаха анализите, тъй като тимът се готви за участие на Европейското първенство във Франция през лятото.

Първото полувреме се игра изцяло пред вратата на България, като само за първите 10 минути домакините имаха 4 чисти положения за гол. Кристиано Роналдо и Нани обаче се отчетоха с пропуски, а в същото време Владо Стоянов бе заключил вратата си.

Първото по-сериозно положение пред вратата на Португалия бе в 18-та минута, когато Антони Лопеш трябваше да спасява удар на Ивелин Попов от фаул. Минута по-късно вратарят на домакините нямаше шансове. При бърза контраатака Марселиньо остана сам срещу двама защитници на Португалия в наказателното поле, финтира ги и въпреки че се подхлъзна, успя да чукне топката в мрежата - 1:0 за България.

До края на полувремето Португалия натискаше, но Владо Стоянов продължаваше да прави спасяване след спасяване. При една от контраатаките на нашите пък Митко Рангелов беше на сантиметри от втори гол след хубаво центриране на Михаил Александров отдясно. Пепе обаче нямам се разтегна и изби топката в ъглов удар.

Играта през второто полувреме не се промени - Португалия натискаше, България се бранеше. Още в първите минути Мишо Александров стреля много силно над гредата от чиста позиция. След това пък Владо Стоянов отбиваше с усмивка виелицата от удари на Кристиано Роналдо.

Звездата на Реал Мадрид можеше да се реваншира за пропуските си в 67-та минута, след като преди това Николай Бодуров игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Владо Стоянов обаче хвана удара на Роналдо от бялата точка. Така вратарят вече има 2 спасени дузпи от трите опита на Кристиано срещу него.

До края на срещата домакините не спряха да търсят поне изравнителното попадение, но нямаха никакъв късмет пред гола. В 86-та минута Владо Стоянов спаси поредният удар на Роналдо, след който нападателят на Реал Мадрид ръкомахаше невярващо какво му се случва.

Дебют за Португалия пък записа един от най-големите таланти в Европа в момента - 18-годишният Ренато Санчес.

Португалия – България 0:1

0:1 Марселиньо 19'

Португалия: 12.Антони Лопеш, 16.Елисеу (82 - Гирейро), 2.Бруно Алвеш, 3.Пепе, 11.Виейриня, 16.Жоао Марио, 14.Уилиам Карвальо (75 - Перейра), 18.Рафаел Силва (65 - Куарешма), 23.Адриен Силва (65 - Дани), 17.Луиш Нани (75 - Санчес), 7.Кристиано Роналдо

България: 12.Владислав Стоянов, 2.Страхил Попов (88 - Божиков), 5.Николай Бодуров, 3.Александър Александров, 20.Живко Миланов, 21.Светослав Дяков (к), 18.Ивайло Чочев, 7.Михаил Александров (65 - Славчев, 93 - Терзиев), 10.Ивелин Попов (94 - Делев), 11.Марселиньо (83 - Тонев), 8.Димитър Рангелов