Рангелов и Тонев вкарват при 2:0 в Скопие

Публикувана: 29 Mar 2016 19:52
Обновена: 04 May 2024 16:59
Прочетена: 693

България постигна втората си поредна победа в контролите - 2:0 като гост на Македония. Димитър Рангелов в 66-та и Александър Тонев в 87-та минута вкара за “лъвовете” и смълчаха и без това празните трибуни на стадион “Филип II Македонски” в Скопие. Около 5 хиляди души станаха свидетели на равностоен мач, в който нашите имаха малко повече късмет. В петък тимът на Ивайло Петев победи с 1:0 като гост и Португалия.

През първото полувреме преобладаваше борбата и многото грешки и от двата отбора. Македонците играха с една идея по-добре и пробваха рефлексите на Божидар Митрев още в 8-та минута. Вратарят първоначално изпусна топката след далечен удар и тя тръгна към голлинията, но след това се намеси отново и я хвана. В 24-та минута домакините треснаха гредата след удар с глава на Ванче Шиков след центриране на Горан Пандев.

България направи първата си по-смислена атака в 33-та минута, когато след центриране на Михаил Александров отдясно се получи смут в полето на домакините. В 42-та минута Димитър Рангелов стреля по тревата след пас на Марселиньо, но стражът на македонците спаси.

В следващата атака Горан Пандев изскочи сам срещу Митрев, финтира надясно, но си пусна много дълго топката и тя излезе в аут.

Второто полувреме започна с пропуск на България, след като Ивелин Попов остана сам срещу вратаря на домакините, но от малък ъгъл реши да подава, вместо да стреля към вратата.

По-добрата игра на България все пак даде резултат и в 66-та минута Димитър Рангелов реализира. Страхил Попов центрира отдясно, Ивелин Попов отклони топката с пета, а Рангелов с глава намери обратния ъгъл, за да направи 1:0.

Домакините опитаха да променят резултата, но сериозни положения пред вратата на нашите липсваха. Вместо това в 87-та минута резервата Александър Тонев отбеляза втори гол за нашите и подпечата победата.