“Трите лъва” с първа загуба на “Уембли” от 2013 г.

Публикувана: 29 Mar 2016 22:31
Обновена: 04 May 2024 16:59
Прочетена: 528

Англия записа първата си загуба на “Уембли” от 2013 година насам, след като допусна обрат - 1:2 от Холандия. Джеймс Варди бе дал преднина на “Трите лъва” с втория си пореден гол за домакините, но Винсент Янсен от дузпа и спорен гол на Лусиано Нарсинг донесе успеха на “лалетата”.

Загубата на Англия идва само дни след гръмката победа с 3:2 като гост на Германия. Дуото на Лестър Дани Дринкуотър и Джеймс Варди пък започнаха за първи път като титуляри за островитяните.

Холандците, в чийто редици имаше четирима футболисти от Висшата лига, дадоха сериозен отпор на домакините в началните минути. Така се стигна до 40-та минута, когато след много хубава триходова комбинация между Адам Лалана, Кайл Уокър и Джейми Варди Англия поведе. Голът на Варди бе втори пореден за него с националната фланелка.

Малко след началото на втората част “лалетата” получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка на Дани Роуз в наказателното поле. Янсен стреля силно в горния ляв ъгъл и направи 1:1. В края Холандия направи пълен обрат след гол на резервата Нарсинг, който се разписа след грешка в защитата на Англия. Домакините имаха претенции за нарушение в атака, което не бе отчетено от главния съдия.