Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Димитров отпадна на осминафиналите в Маями

Публикувана: 30 Mar 2016 04:32
Обновена: 04 May 2024 16:59
Прочетена: 545

Григор Димитров отпадна на осминафиналите на турнира от сериите „Мастърс“ в Маями, след като загуби битката с французина Гаел Монфис след 7:6(5), 3:6 и 3:6. Българинът успя да поведе в резултата, но след това не успя да натисне съперника си и да повтори добрите си изпълнения от победата над Анди Мъри в предишния кръг.

Гришо не успя да напипа сервиса си, което се оказа голямата разлика в мача, тъй като началният удар на Монфис работеше перфектно. Освен това си пролича умората от мача с Мъри. Така Монфис вече води с 4:1 победи в преките двубои с Димитров, а на осминафиналите чака Кей Нишикори от Япония.

Мачът започна по вкуса на Димитров, който успя да поведе в резултата, взимайки първият сет. В него играта беше равностойна, имаше много грешки, но и прекрасни отигравания и от двамата. Гришо имаше възможност да затвори сета при 5:4 и свой сервис, но Монфин проби и прати нещата на тайбрек. В него хасковлията показа по-здрави нерви и след 7:5 успя да поведе в резултата.

Монфис проби още на старта на втория сет. Димитров имаше възможност да го върне веднага, но мощният сервис на французина му помогна. Така в деветия гейм Монфис получи възможност за два сетбола и след като взе вторият, изравни резултата – 1:1.

Гришо започна много силно решителната трета част, след като направи ранен пробив и то на нула. Монфис обаче показа нерви и успя да изравни още в следващия сервис гейм на българина. Срещата се реши при резултат 4:3 в полза на французина и сервис на Григор, когато Монфис направи нов пробив, след което го затвърди, а с това спечели и победата.