Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Българинът се мъчи повече от два часа с румънец

Публикувана: 27 Apr 2016 18:09
Обновена: 28 Apr 2024 01:38
Прочетена: 489

Григор Димитров започна с измъчена победа участието си на тенис турнира в Истанбул. Българинът победи Адриан Унгур със 7:5, 4:6 и 7:5 след малко повече от два часа игра.

Гришо се включи от втория кръг на надпреварата, тъй като е поставен под №2 в основната схема. Хасковлията обаче изигра слаб мач и дори можеше да загуби от румънеца, който е 194-ти в света.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, но при 5:5 Гришо спечели следващите два гейма и поведе в резултата. През втората част играта на Димитров хич не вървеше и българинът разби ракетата си в корта от яд. Логично Унгур се върна в мача, след като изравни резултата след 6:4.

Слабото представяне на Гришо продължи и в третата част, когато Унгур поведе с 5:4. Българинът взе подаването си за 5:5, след което направи пробив и след 133 минути стигна до успеха.

В петък на четвъртфиналите Григор Димитров ще се изправи срещу Иржи Весели и Роберто Карбеяс.