Испанците биха с 1:0 в първия полуфинал в Шампионската лига

Публикувана: 27 Apr 2016 21:48
Обновена: 04 May 2024 18:05
Прочетена: 510

Атлетико Мадрид продължават убедителното си представяне този сезон. Без да блестят много момчетата на Диего Симеоне победиха с 1:0 Байерн Мюнхен у дома в първия мач от полуфиналите на Шампионската лига.

“Дюшекчиите” спечелиха с гениален гол на Саул Нигес още в 10-та минута. Полузащитникът мина като на парад през трима играчи на немците, след което с прекрасен фалцов удар с левия крак направи безпомощен и Мануел Нойер - 1:0.

Байерн показа истинското си лице през второто полувреме, като в 54-та минута Давид Алаба разтресе горната греда след топовен удар от фаул. Последваха пропуски на Левандовски и Коста, но гол за гостите така и не падна.

В 75-та минута Атлетико можеше да вкара и втори гол. Фернандо Торес направи прекрасен пробив в наказателното поле на Байерн и стреля с десния крак на външен фалц. За негово съжаление топката се отби в гредата, а след това и Коке не успя да реализира при добавката. До края Байерн натисна, но изравнителен гол така и не падна.

Така Атлетико продължава да постига целите си, след като в предишната фаза отстрани настоящия първенец в турнира Барселона. Реваншът в Мюнхен след седмица се очертава повече от интересен.