Новакът Борнемут разплака шампиона Челси

Публикувана: 05 Dec 2015 19:41
Обновена: 22 Apr 2024 12:47
Прочетена: 1230

Новакът във Висшата лига Борнемут поднесе сензацията на кръга, побеждавайки шампиона Челси с 0:1 при гостуването си на "Стамфорд Бридж" в късния съботен мач.

"Черешките" от Южния бряг се защитаваха почти през целия мач, но в последните 15 минути на срещата започнаха да атакуват опасно с контри. Така се стигна до 82-та минута, когато секунди по-рано влезлият като резерва Глен Мъри вкара победния гол. При попадението имаше сериозни съмнения за засада, но съдиите признаха гола.

Така "сините" от Лондон продължават с кошмарното си представяне в първенството този сезон и останаха на 14-о място с 15 точки, със 17 по-малко от изненадващия водач Лестър. Борнемут пък излезе от зоната на изпадащите със събраните 13 точки.