Луис Суарес спря доминацията на Лео Меси и Кристиано Роналдо

Публикувана: 14 May 2016 18:22
Обновена: 29 Apr 2024 21:36
Прочетена: 900

Барселона спечели титлата на Испания след победа с 3:0 като гост над Гранада. И трите гола за каталунците реализира Луис Суарес, с което направи победата на Реал Мадрид с 2:0 като гост на Депортиво Ла Коруня безсмислена.

Барса постигна петата си поредна победа и взе титлата с точка преднина пред Реал. Пред каталунците предстои и финал в Купата на Испания, който ще бъде на 22 май срещу Севиля.

Тимът на Луис Енрике свърши работата си още преди почивката, когато Суарес вече бе вкарал два гола – в 22-та и 38-та минута. Ел Пистолеро вкара трети гол в 86-та минута, за да стане голмайстор на Примера дивисион с 40 попадения.

Така уругваецът разби доминацията на Лионел Меси и Кристиано Роналдо, които взимаха трофея „Пичичи“ от 2009 година насам. Суарес вкара цели 14 гола в последните 5 мача на Барса и изпревари с 5 попадения миналогодишния победител Роналдо. Меси е трети с 26 гола.

За последно друг уругваец Диего Форлан стана голмайстор на Испания преди седем години. След това Меси и Роналдо спечелиха по три пъти отличието „Пичичи“. Общо от началото на сезона Луис Суарес вкара 60 гола в 52 мача.