Испанците триумфираха в турнира за трети пореден път

Публикувана: 18 May 2016 21:33
Обновена: 26 Apr 2024 06:12
Прочетена: 793

Ливърпул изживя истински шок на стадион „Санкт Якоб Парк“ в Базел. „Червените“ загубиха с 1:3 от Севиля финала в Лига Европа и през следващия сезон ще гледат евротурнирите по телевизията.

Нещата се развиваха по прекрасен начин за тима на Юрген Клоп…но до почивката. След първите 45-минути Ливърпул водеше в резултата след гол на Даниел Стъридж в 35-та минута, гол на Деян Ловрен малко след това беше отменен заради засада, а главният съдия не видя цели три положения за игра с ръка в наказателното поле на Севиля.

През втората част всичко за Ливърпул рухна. Само 35 секунди след подновяването на играта Севиля вече израсни с гол на Кевин Гамейро, който засече на празна врата прекрасно центриране на Мариано. Испанците не спираха да атакуват, докато англичаните съвсем не изглеждаха на себе си.

Капитанът на Севиля Коке направи 2:1в 64-та минута с първия си гол в турнира този сезон. Халфът стреля фалцово от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове на Симон Миньоле. Шокът за „червените“ бе пълен в 70-та минута, когато след нова грешка в защитата на Ливърпул отново Коке остана на стрелкова позиция и с отсечен удар направи 3:1.

Така Севиля стана първият отбор в историята на футбола, който печели за трета поредна година европейски клубен турнир. Тази година Лига Европа има още по-голямо значение, тъй като испанците ще играят в групите на Шампионската лига заради триумфа си тази вечер. За Ливърпул остана огромното разочарование.