Купата е наша! България спечели турнира в Полша

“Лъвовете” надиграха с 3:0 Белгия

Публикувана: 19 May 2016 19:57
Обновена: 26 Apr 2024 06:09
Прочетена: 1086

България спечели приятелския международен турнира “Хуберт Вагнер” В Полша, след като постигна третата си поредна победа - 3:0 (25:10, 25:22, 25:23) гейма над Белгия. В предишните дни тимът на Пламен Константинов надигра с по 3:2 гейма силните отбори на Полша и Сърбия.

“Лъвовете” приключиха участието си в Краков с 3 победи от 3 мача и 7 точки и остава на първото място. Белгия приключи на четвъртото място, а домакините от Полша и Сърбия ще играят в пряк спор за второто място.

Близо 3000 зрители в зала “Таурон Арена” видяха нова прекрасна игра на България. Треньорът бе направил само една промяна в стартовия си състав - на мястото на Тодор Скримов започна Методи Ананиев. Останалите на полето за българския отбор бяха: Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Николай Пенчев, Цветан Соколов и либеро Владислав Иванов.

Така подмладеният състав на България направи прекрасна подготовка за започващите на 17 юни мачове от Световната лига.