Обновена: 26 Apr 2024 06:10
Прочетена: 5276

Христо Стоичков отново обедини милиони българи. Мегашоуто „50 години номер 8“ събра 40 000 души на „Васил Левски“ и в пъти повече пред телевизорите. Камата покани на празника си легенди на световния футбол, както и елитът на родния.

Стоичков не забрави и любимите си хора Трифон Иванов и Йохан Кройф. Двамата ни напуснаха по-рано през годината, но също имаха основно участие в програмата. Ицо няколко пъти бе безсилен и се разплака чистосърдечно. Просълзиха се и мнозина на стадиона и пред телевизорите.

Иначе на терена бе шоу. Вече натежали, звездите правеха много грешки, от което пък беше още по-интересно. На полувремето Отбора на Стоичков води с 1:0 след страхотен гол на Красимир Балъков още в 10-та минута. Бала реализира „бразилски“ с мощен удар от границата на наказателното поле. Ниският мексикански вратар Хорхе Кампос пък спаси две страхотни положения, едното на Стоичков.

Ицата намери от воле прекрасно подаване на Сехри отляво, но Кампос спаси. Малко след това мексиканецът разочарова и Димитър Бербатов, който бе решил да го прехвърля.

След почивката се изсипа свиреп дъжд над София. Той обаче не изплаши нито Ицо, нито гостите му, че дори и феновете по стадиона. Вместо това след почивката видяхме още много голове и най-важното – ГОЛ на Стоичков.

Димитър Бербатов направи 2:0 в 43-та минута, след като Стоичков „сложи“ топката на главата му с центриране отляво. В 52-та минута Мартин Петров вкара трети гол за тима на Ицата след супер шут от воле, като подаването беше на Бербатов. Людовик Жули намали за Звездите в 64-та минута, преди да дойде моментът на вечерта. Христо Стоичков изпълни дузпа за крайното 4:1. След това главният рефер Атанас Узунов свири края на мача. Така след точно 68 минути на „Васил Левски“, изпълнени с невероятни емоции и магия, Христо Стоичков подари на България нещо невиждано до този момент.

„Искам да ви благодаря. Показахте още един път в студ и дъжд вие сте тук, за да уважите още един празник. За вас е този празник. Играл съм по много стадиони, бил съм по много съблекални, преживял съм всичко. Но една съблекалня ми е много любима. Искам да поканя двете ми щерки Михаела и Христина. Ние придобихме световна слава, благодарение на вас. Без вас ние нямаше да побеждаваме, нямаше да бъдем 4-та сила в света. Без вас нямаше да го има САЩ’94. Благодаря още веднъж на всички", каза Стоичков по микрофона след края на спектакъла.

Съставите на двата отбора:

Стоичков тим e в състав: 1. Байя, 22 Рюштю, 3. Бенариво, 5 Хубчев, 6 Попеску, 6. Бакеро, 6. Алесанко, 7. Костадинов, 7 Гойкоечея, 9. Пенев, 9. Лечков, 9. Ето`о, 9. Бербатов 10. Хаджи, 10. Сираков. 11. Бегиристайн, 11. Боримиров, 12. Серхи, 13. Йорданов, 15. Ж. Карлос, 17. Бончо Генчев, 20 Красимир Балъков

Тимът на звездите: 1. Кампос, 12. Фернандес, 13. Черчесов, 4. Кандела. 5. Малдини, 6 Тугай, 7. Каморанези, 9 Папен, 10. Валдерама, 10. Футре, 10. Новак, 10. Снайдер, 11. Масаро, 11. Михайличенко, 13. Беланов, 15. Гутиерес, 16. Крайовано,17 Жули, 18 Саморано, 19 Скилачи, 21 Албертини, 22. Карембьо, 25. Ба, 88. Хуан Карлос.

Снимка: Sportal.bg