Бивш лидер на торите: Трябва да има либерален подход към имигрантите

"Иначе Тереза Мей ще се застреля в лицето"

Тереза Мей трябва да вземе „либерално” решение за мигрантите, освен ако „не иска да се застреля в лицето”, твърди бивш лидер на торите. Лорд Уилиям Хаг е категоричен, че напускането на ЕС е равносилно на зареден с патрони пистолет.

Според него, много важно е да се постигне добра сделка между ЕС и Великобритания и отношенията им да са запазят в добър дух. И за това трябвало да работят всички партии заедно.

„Дори да се стигне до напускане на търговското общо пространство, трябва да се предприеме „либерален” подход към европейските граждани на наша територия. Да се водят конструктивни разговори е много важно. Може да запазим контрола върху границите си и в същото време да сме гостоприемни”, смята висшият политик.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.