130 души вкарани в болница заради изтичане на газ в Съсекс

Евакуирана е плажната ивица

Повече от 130 души са били лекувани в болница след изтичане на опасен газ в Ийст Съсекс вчера. Задушлива миризма се е разпростряла по плажната ивица и е причинила  раздразнение на очите и алергия, съобщава Би Би Си.

Десетки са били евакуирани в неделя, а хората са се оплаквали от затруднения с дишането, сълзящи очи, повръщане. Видяна била „мъгла”.

Полицията вярва, че химикалът идвал от морето. Подобни инциденти имало преди време и на плажната ивица на Франция. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.