Лошо! Бирата ще поскъпне!

Производителят на „Будвайзер”,  Корона и „Стела Артоа” предупреди, че бирата ще става все по-скъпа. Цената във Великобритания на пенливото пиво се очаква да стане все по-солено. Очаква се ефектът да влезе в сила през следващите две години.

Причина за оскъпяването е инфлацията, а и предстоящият „Брекзит”. Инфлацията във Великобритания е нараснала с 2 процента през последната една година.

Лондончани може да плащат близо 5 лири за пайнт за любимата им напитка.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.