Шотландия ще плаща на европейските граждани

За да останат

 Шотландия, която е твърдо против „Брекзт“, е решила да плаща на европейските граждани, които останат в страната и след напускането на ЕС, информира Би Би Си, цитирайки премиера Никоа Стърджън. Работещите в публичния сектор чужденци ще получат допълнителни финансови стимули. Това важи за имигрантите, живеещи там за пет години.

Премиерът направи този коментар преди събранието на партията в Глазгоу.

Конференцията ще продължи три дни и е особено важна за бъдещите проекти и решения на партията.

Стърджън коментира, че европейските имигранти са важни за обществото и че тези, които подават декларация за оставане, няма да бъдат таксувани допълнителни. Процедурата ще бъде улеснена и за тези, които са живели по-малко от пет години. Възможнта такса ще е около 65 паунда. „Ние искаме да останат, така че ще им платим, ако трябва“, каза още тя.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.