Важно ако ще сменяте личната си карта или паспорт!

Нови правила за издаването на документите влизат в сила

При издаването на лични карти и паспорти голяма част от необходимите документи ще се събират по служебен път. Тези промени в Правилника за издаване на българските лични документи одобри правителството днес.

Става въпрос за случаите, в които за гражданите е настъпила промяна на ЕГН, на имена, на постоянен адрес или на пол, но тези факти задължително трябва да са отразени в Националната база данни „Население“. Тогава към заявлението за издаване или подмяна на паспорт или лична карта няма да се прилагат изискваните към момента удостоверителни документи, а ще се събират по служебен път от МВР.

Облекченията са по отношение на издаването или подмяната на лична карта и паспорт или заместващ го документ на младежи между 14 и 18 години.

Одобрените промени имат за цел да се намали административната тежест за гражданите чрез редуциране на изискванията за представяне на документи. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.