Мей плаши: Ще напуснем преговорите!

Тереза Мей с ултиматум към евролидерите

По време на официална среща в първия ден от срещата на върха на ЕС в Брюксел Тереза Мей е предупредила ,че Великобритания ще напусне преговорите, ако се работи по сделка, която да е в ущърб на британците. Тя коментирала, че търпението на английските избиратели изтича и напрежението се усилва заради натиска, че трябва да се плати сметка от милиарди за развода.

Тя призова лидерите да направят компромис и да направят всичко възможно разговорите да продължат напред. Смята се, че канцлерът Ангела Меркел е поискала британцит еда платят 80 милиарда.

Днес ще се обсъжда в Брюксел предимно разговорите около "Брекзит", като представител на Великобритания не е поканен.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.