Мей: Ще има транзитен период за бизнеса, и за работниците!

В свое изявление в понеделник Тереза Мей обеща на фирмите, че ще уреди транзитен период след "Брекзит", през който да се търгува свободно, а европейските граждани да имат право да работят на Острова. Причина за това е безпокойството на бизнеса, че ще остане без работна ръка, особено във финансовия и земеделския сектор. Също така и в сферата на услугите.

Мей е гарантирала ,че напускането на ЕС няма да е рязко и стресово. "Знам колко важно е това за бизнеса и инвестициите.  Имаме време да уредим някои договорки', каза Мей. "Едно строго определено транзитно време ще е много важно", допълни тя.

От пет месеца насам бизнесът в петата по мощна икономика страна в света настояват за детайли за плановете на правителството за "Брекзит".

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.