Още проблеми в транспорта, стачкуват железничари

Работниците на три ЖП компании продължават своите 48-часова стачка. Работещите за Southern, Greater Anglia и South Western Railway са напуснали своите работни места в сряда. Това е причинило много проблеми за придвижващите се с влакове.

Причина за спора между синдикати и работодатели е свързана с ролята на охраната по тези линии. Голяма част от стачкуващите са контрольори.

Още през 2016-та година има подобни стачки, свързани с опасения за безопасност.  Служителите на тези компании са недоволни, че от тях ще се иска да затварят вратите и да следят за реда в трена.

Пълноценното обслужване по тези линии ще се възстанови утре.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.