Повече жертви и тежко пострадали в зоните с ниска скорост

Ограничението до 20 мили се оказа вредно

Британска община заяви, че ограничаването на скоростта до 20 мили в час е довело до повече катастрофи и жертви. Бат и Северо-източен Самърсет е изхарчило близо 900 хиляди паунда, за да въведе новите 13 зони с ниска скорост само преди 12 месеца.

Но една година по-късно става ясно, че тази мярка няма добри резултати. Седем пъти са нараснали злощастните инциденти в 13 от 20-те нови зони. Докладът е публикуван през май месец, 2017-та. Причина за това е че хората стават по-малко бдителни – и пешеходци, и шофьори, защото мислят че са в безопасност. Нараснала е и цифрата на тежко пострадалите и убити при катастрофи.

Местни жители вече настояват за тяхното премахване.  

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.