Принцесата на Кент Мишел се появи с расистка брошка

И то на парти, на което присъства Меган Маркъл

Принцесата на Кент Мишел се извини за това, че е носила брошка с расистки привкус. Кралицата, която е омъжена на първия братовчед на Елизабет Втора, присъства на банкет за Коледа в Бъкингамския дворец в сряда.Тя бе обаче разкритикувана заради бижуто, с което се появи.

Говорител на принцесата заявява, че тя дълбоко съжалява и се извинява за постъпката си. Брошката изобразява африканец и е била особено популярна през 17-ти и 18-ти век. Изборът й обаче е свързана с дискриминационен символ.

На самия банкет е присъствала и годеницата на Хари Меган Маркъл, която е със смесен произход.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.