Теско ще дарява храна до февруари месец

Веригата няма да изхвърля храната с изтичащ срок на годност

Стара, но годна за човешка консумация храна, няма да бъде изхвърлена, заявиха от Теско. От веригата информираха, че до февруари месец ще раздават храна на нуждаещи се.  Те призовават и други вериги да последват примера им. Теско, заедно с други големи вериги хранителни магазини, са подписали споразумение, че годната храна не бива да се изхвърля. Тя трябва да бъде използвана за хора в нужда.

Много супермаркети обмислят инициативи как да спестят изхвърлянето на храна , като например „купи една и получи безплатно една”.

East of England Co-op беше първата верига, която започна да продава храна след срока за годност. „Щом става за консумация, защо да се изхвърля”, казват те.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.