Не зареждайте телефона си до 100%

Това е вредно за телефона ви, смятат експерти

Зареждането на изгасналия смартфон през цялата нощ е вероятно най-вредният за батерията на устройството начин, съобщава технологичната компания "Кадакс", цитирана от „Мирър“.

Компанията публикува съвети за това как да поддържаме максимално дълго време издръжливостта на батерията на смартфона в уебсайта "Батъри юнивърсити".

Според експертите, правилният начин е да зареждаме телефона си по малко и често. Важно е да не го оставяме да изгасне напълно. Друг съвет е да поддържаме батерията заредена между 65% и 75%. Оказва се, че има оптимална точка за поддържането на мощността на смартфона.

Никога не зареждайте телефона си до 100%, защото и това е вредно за батерията, добавят специалистите.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.