Борисов представил на "Бритиш Петролиъм" идеята си за газов разпределител

Идеята на премиера Бойко Борисов за газов разпределител е била представена днес в Лондон пред "Бритиш Петролиъм" - една от най-големите корпорации в света в добива на нефт и газ. Това съобщи самият Борисов в профила си във Фейсбук.

"Радостен съм, защото в Лондон успяхме да представим пред "Бритиш Петролиъм" проекта за газовия разпределител „Балкан”, който в момента Европейската комисия продуцира. Силно съм удовлетворен, защото нашето желание е големи компании да дойдат и да инвестират в България", обяви Борисов. 

Според него с този проект България ще стане газоразпределителен център, което било гарант за енергийната сигурност на Европа.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.