Болниците остават без лекарства ако няма сделка за "Брекзит"

За това предупредиха лекари

Болниците във Великобритания може да останат без лекарства, ако не бъде постигнато споразумение с ЕС след „Брекзит”. Експерти предупредиха, че ще има сериозни проблеми с доставките. В писмо на представители на NHS се посочва, че медицинските служби няма да бъдат добре подготвени за такъв развой на събитията.

Търговските организации най-вероятно няма да успеят да доставят лекарствата навреме и се очаква недостиг, се казва още в документа. „Цялата система на доставките ще бъде засегната”, предупреждават медици.

Писмото е публикувано в „Таймс’ и е поредният документ, опитващ се да предупреди за ужасяващите последици от сценария без споразумение.

В същото време, вчера британското правителство успокои европейските граждани, че дори да няма сделка, те ще са добре дошли на Острова.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.