Отравянето в Еймсбъри е с "Новичок"

Това бе официално потвърдено

Лабораторни изследвания на Организацията за забрана на химическите оръжия (ОЗХО) са потвърдили заключенията на британските власти, че двамата британци, отровени в края на юни в Еймсбъри, са били изложени на нервнопаралитичен агент от типа на "Новичок", предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес.

ОЗХО съобщи, че анализ на реномирани лаборатории на проби, събрани от екипа на организацията, е "потвърдил изводите на Обединеното кралство във връзка с идентичността на токсичния химикал".

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.