Ново предложение: Великобритания в ЕС до 2022-ра

Дали това ще стане така?

Мишел Барние, главният преговарящ на ЕС за Брекзит, предложи удължаване на преходния период след Брекзит до 2022 г., пише "Файненшъл таймс". По време на преходния период Великобритания ще остане в ЕС като член без право на глас, което означава, че ще трябва да изпълнява законите на Общността, но няма да има дума при писането им.

В момента преходният период е договорен до декември 2020 г.

На фона на политическия хаос в Лондон Барние подчерта, че договореното техническо споразумение между Обединеното кралство и ЕС не трябва да бъде променяно само за да бъде одобрено по-лесно.

"Няма нужда от повторно отваряне на текста", смята той.

По-рано британският лидер Тереза Мей защити сделката за Брекзит в интервю за Скай нюз. Тя повтори, че това е точното споразумение за британския народ. В същото време лидерът на Лейбъристката партия Джереми Корбин обяви, че партията ще гласува против споразумението и призова за предоговарянето му.

Назад

Великобритания

Рекламирай тук

Банер на 'Father & Son Man & Van' за услуги по преместване на квартири в Лондон, багажи и товари. Предлага превоз от една стая до цяла къща или офис. За контакти - Моб: 07424283700, уебсайт: www.vanremovals.london"

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.