Тереза Мей заминава на ключова среща в Брюксел

Предстои финализирането на споразумението

Премиерът Тереза Мей заминава за Брюксел за ключова среща на Върха, на която да бъде обсъдена сделката за предстоящия „Брекзит“. Тя се готви за окончателен жесток спор с евролидерите по уточняване детайлите около сделката.

Най-ключовата среща ще е в неделя, а преди това Мей ще се срещне с президента на ЕК Жан Клод Юнкер. Премиерът е под огромно напрежение заради противоречивата реакция от страна на политиците на Отрова и лавината от оставки последвали сключването на споразумението.

Пътуването до Бюрксле е и на фона на обтегнати отношения с Испания заради Гибралтрар, като вече от там заплашват да блокират сделката заради липса на яснота по казуса.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.