След "Брекзит": Ще карат шефовете да наемат затворници вместо европейските работници

Дали бизнесът ще е съгласен?

Правосъдният министър Дейвид Гок заяви, че нямало какво толкова да се тревожи бизнесът заради липса на кадри, тъй като след „Брекзит“ имало възможност европейските работници да бъдат заместени от бивши затворници, които в момента трудно си намирали работа. Министърът заяви категорично, че е нужна промяна „в имиграционната политика“ след напускането на ЕС, което ще означава обаче, ако се случи неговото предложение, че работодателите ще бъдат принуждавани да работят с бивши престъпници – някои, от които ще са били съдени за измами или кражби.

Най-остро ще се усети липсата на работници в строителния бизнес, обслужващия сектор и земеделието.

Гок коментира, че би искал да види повече бивши затворници да бъдат наемани в частния сектор, защото иначе лежали на издръжката на държавата и разчитали на помощи.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.