Доналд Туск предупреди: Отхвърлете сделката с ЕС и може да няма "Брекзит" въобще!

"Или без сделка, или без "Брекзит", ако отхвърлите споразумението, заяви президентът на ЕС

Президентът на ЕС Доналд Туск предупреди британските депутати, че ако отхвърлят плана на Тереза Мей и сключеното споразумение с ЕС, рискуват да няма „Брекзит“ въобще“. Той даде да се разбере, че въпросната сделка е „единствената възможна“ и всякакви спекулации ,че ако премиерътТереза Мей подаде оставка, ще се постигне друго споразумение, не са истина. Също така не било възможно да се търсят отношения с ЕС в стила на норвежките. 

Тези коментира идват и на фона на заявката на гуверньора на "Банк ъф Ингланд", че ако Великобритания напусне ЕС без сделка ще доведе до икономическа криза и инфлация.

По време на свое изказване пред членовете на Г-20, Туск посочи, че излизането от ЕС на Великобритания прилича на „развод между двама възрастни съпрузи.“ За пореден път, Туск изрази своето съжаление от сценария „Брекзит“ и припомни,че вратите на ЕС остават винаги отворени.

Очаквайте подробности

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.