Гняв предизвика видео на вътрешното министерство за европейските граждани на Острова (ВИДЕО)

Правителството на Тереза Мей с призив към имигрантите

Министерството на вътрешните работи публикува видео, с  което приканва европейските граждани да кандидатстват за статут за уседналост, като в клипа се припомня на имигрантите, че трябва да го направят до 31 декември, 2020-та година. Видеото обаче предизвика гняв заради странната си музика и усмихващи хора в кадрите. В клипа се обяснява на европейците, че за да продължат да живеят на Острова, трябва да вземат необходимия за това документ в срок.

Казва се също така, че процедурата ще бъде напълно отворена след  март , 2019-та, като на възрастните ще струва 65 паунда, а децата под 16 – 32 паунда.

„Да получиш статус според схемата ще означава, че ще може да работите, да живеете, да учите тук като пълноправни граждани. Процедурата ще е възможно най-приятелска и бърза”.

Видеото се критикува заради тона в него, след като европейските граждани са подложени на натиск от месеци насам.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.