Министерството на вътрешните работи публикува видео, с което приканва европейските граждани да кандидатстват за статут за уседналост, като в клипа се припомня на имигрантите, че трябва да го направят до 31 декември, 2020-та година. Видеото обаче предизвика гняв заради странната си музика и усмихващи хора в кадрите. В клипа се обяснява на европейците, че за да продължат да живеят на Острова, трябва да вземат необходимия за това документ в срок.
Казва се също така, че процедурата ще бъде напълно отворена след март , 2019-та, като на възрастните ще струва 65 паунда, а децата под 16 – 32 паунда.
„Да получиш статус според схемата ще означава, че ще може да работите, да живеете, да учите тук като пълноправни граждани. Процедурата ще е възможно най-приятелска и бърза”.
Видеото се критикува заради тона в него, след като европейските граждани са подложени на натиск от месеци насам.






