Шампион: Полицията арестува мъж, който се е ваксинирал седем пъти

Мъжът се е явявал във ваксинационните центрове с документи на други хора и е бил инжектиран с ваксината вместо тях. За тази услуга е получавал пари в брой. Вижте още за страните подвизи на този медицински феномен..

Властите в Словения задържаха мъж, за когото са установили, че се е ваксинирал срещу КОВИД-19 седем пъти в рамките на два месеца, съобщава Хина, позовавайки се на словенски медии. Той се ваксинирал вместо четири други лица, за да може те да получат КОВИД сертификати.

Всички те са заподозрени в измами с ваксинация и подвеждане на здравните власти за издаване на КОВИД сертификати на неваксинирани хора, посочва телевизия ПОП ТВ. Полицията предупреждава, че това престъпление се наказва с до три години затвор.

Властите посочват, че четиримата мъже не са искали да се ваксинират и са се разбрали с лице със социални проблеми да се имунизира в различни ваксиниационни центрове, използвайки техните здравни карти.

Лицето било арестувано, след като се регистрирало за ваксинация за осми път. Според полицията четиримата заподозрени са се възползвали от проблемите и житейските обстоятелства, за да убедят мъжа да извърши престъплението в замяна на малка парична сума, се посочва в съобщение на полицията.

Първият подобен случай беше регистриран в Любляна през септември, когато бе съобщено за няколко души, които се уговорили с други да се ваксинират вместо тях. Обикновено подобни уговорки се правят с бездомници или наркомани, на които се плаща по 150 евро, за да получат една доза ваксина.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.