Полицията използва лютив спрей и палки в опит да разпръсне протестиращи срещу ковид-рестрикциите

Мюнхен стана арена на пореден протест срещу завръщането на ковид-ограниченията и задължителната ваксинация в Германия.

Пет хиляди души излязоха снощи на протест в Мюнхен срещу ограничителните мерки за борба с коронавируса, предаде ДПА. Имаше спорадични изблици на насилие. Полицията използва лютив спрей и палки, за да разпръсне бурните демонстранти.

Регистрирани са 14 нарушения, в това число нападение над полицаи и носене на обозначителни знаци на забранени организации. Единайсет души бяха арестувани.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.