Великобритания се отказа от задължителната ваксинация на здравните работници

Решението беше прието много остро от лекарите и медицинските сестри работещи на Острова и немалка част от тях заявиха, че биха напуснали работа, но не биха се ваксинирали насила и по задължение. Вижте още..

Британските министри оповестиха планове да прекратят нареждането за задължително ваксиниране срещу Covid-19 на работещите в националното здравеопазване, за да се предотврати масово напускане на служители от предната линия в борбата с пандемията.

Министърът на здравеопазването Саджид Джавид потвърди решението пред депутатите в Камарата на общините късно снощи, отказвайки се на практика от политика, за която той самият настояваше, въпреки растящата загриженост, че тя може да доведе до уволнения или напускания на ключов персонал в и без това изпитвaщото затруднения национално здравеoпaзване.

Задължителното имунизиране отпада и в сферата на социалните грижи. Това става три дни преди 3 февруари, който бе определен като краен срок за неваксинираните да започнат с първа доза или ще бъдат освобождавани от длъжност.

Данни на националното здравеопазване показват, че над 127 000 болничен персонал и служители в домове за социални грижи не са получили нито една доза ваксина. За последното денонощие в страната има регистрирани 92 368 новозаразени и 51 смъртни случаи. Дaнните показват спад от 5% за седмица.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.