Броят на хората с COVID в Обединеното кралство нарасна с 32% до почти 2,3 милиона

Великобритания премахна почти всички ограничения заради коронавируса още преди месеци, включително носенето на маски и социалното дистанциране.

Броят на новите заразени с коронавирус във Великобритания е нараснал с над 30 процента миналата седмица, показват оповестени днес данни, цитирани от Асошиейтед прес.

Според информацията, публикувана от британската статистическа служба, повече от 3 милиона души в страната са имали КОВИД-19 миналата седмица. При хоспитализациите обаче не е имало подобно значително увеличение, а броят на свързаните с вируса смъртни случаи за периода леко е намалял.

Великобритания премахна почти всички ограничения заради коронавируса още преди месеци, включително носенето на маски и социалното дистанциране.

Според британските власти най-новата вълна на вируса вероятно е предизвикана от разновидности на варианта Омикрон, който причинява по-леко боледуване, отколкото предишни варианти като Алфа или Делта.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.