Който живее в Ирландия, си остава жител на ЕС

Постанови правителството

Хората от Северна Ирландия, които имат ирландско гражданство, ще може все още да се възползват от правата си на европейски граждани след „Брекзит” , според ново предложение на кабинета, свързано с „Брекзит”. Премиерът гарантира, че правото да се кандидатства за ирландско гражданство ще се запази и след „Брекзит”. Това ще означава, че ако жителите на Северна Ирландия искат да се възползват от ирландското си гражданство,те ще имат и правата на европейски граждани.

„Това ще е в сила докато Ирландия е в ЕС и важи за тези с двойно гражданство. Както и за ирландските граждани в Ирландия. Великобритания приема директивите на ЕК за правата на европейските граждани.”, се казва в решение на британското правителство.

Също така се гарантира, че няма да се издига физическа бариера между двете държави.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.