Хранителният бранш: "Без европейците загиваме!"

Все повече липсвала работна ръка

Британската хранителна индустрия предупреди, че изпитва недостиг на работна ръка и това може да съсипе една/трета от бизнеса. Секторът по храни и напитки посоччва: „Страдаме от липса на работна ръка и това ни се отразява все по-интензивно.”, цитирани от Би Би Си.

Вече около 31 %от европейците, заети в този бранш, са си тръгнали. Още толкова го обмисляли.

Федерацията призовава британското правителство да гарантира правата на европейците, които живеят и работят честно на територията на Кралството. „Само въпрос на време е преди несигурността да се отрази на нашия сектор заради напускането на ЕС. Без нашата отдадена и работлива работна ръка, може да не можем да храним наията”, посочват от федерацията.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.