Камиони без шофьори скоро по британските пътища

Но дали ще е опасно?

Камиони без шофьори скоро ще се движат по пътищата на Великобритания. Това може да стане още от следващата година. Превозните средства ще бъдат контролирани от компютър и до края на 2018-ма ще бъдат пуснати три броя експериментално.

Ускорението и спирачките ще се контролират от водещото превозно средство, което ще направи по-ефикасно отделянето на вредни емисии. Но опасенията на експертите са, че камионите без шофьори може да пропускат пътните знаци, тъй като няма как да ги разчетат.

Подобни тестове са проведени в Америка и са преминали успешно, но същото може да не важи за британските пътища. Правителството е отделило 8 милиона лири за подпомагане на процеса.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.