Торите плашат Тереза Мей с бойкот

Мястото й все повече се клати

12 представители на торите заплашиха премиера Тереза Мей, че са готови да се противопоставят на документа, с който се отхвърля европейското законодателство. Те са предимно настроени положително за оставане в ЕС и не са доволни от развоя на политиката, която развива британското правителство. Според тях, Мей прави така, че да съсредоточи повече власт в собствените си ръце и да създате едва ли не диктатура.

Те настояват да има писмени гаранции, че окончателният договор, с който ще приключат преговорите с ЕС, трябва да бъде одобрен от депутатите. Други пък искат Великобритания със сигурност да остане част от единния пазар.

Лейбъристите искат да имат последната дума по преговорите за напускане на ЕС.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.