Млада англичанка почина, след като дъвкала косата си с години

Това е сериозно психическо заболяване, предупреждават лекари

16-годишно момиче почина, след като от дълго време поглъщала части от косата си. Жасмин Бийвър била откарана в болница в безсъзнание. Въпреки че само за 15 минути медиците успели да я стабилизират, тя починала скоро след това. Причината била перитонит, вследствие на натрупаната коса в стомаха ѝ.

Семейството на Жасмин е в шок от случилото се. "Тя беше грижовно и жизнерадостно момиче. Усмивката не слизаше от лицето ѝ", споделят нейни близки. Жасмин от години дъвчела косата си, разказва приятелка на семейството.

Това състояние е известно като Синдрома на Рапунцел, а в медицината е познато като трихофагия. С времето косата се натрупва в стомаха и това може да доведе до перфорация на червата.

Източник: "Индипендънт" и vesti.bg

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.