За Бога, никога не пийте от чашите в офиса!

Ужас! 20 % от тях са покрити с фекални бактерии

За бога, в никакъв случай не използвате офис чашите, а си купувайте кафе и чай от магазинчето! Да си направиш гореща напитка в офис кухнята може да е по-евтино, но е доста нехигиенично, установят учени. Според биолога д-р Чарлз Герба, почти 90 % от чашите са покрити с бактерии, а 20 % от тях носят фекални бактерии.

Е, сега, да дадете някой паунд за кафето не ви се струва толкова ужасно? Причина за това са  кухненските гъби много рядко се сменят,а с тях си мият посудата всички.

Откритията са публикувани в научно списание за здравословно хранене.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.