Тереза Мей към европейците: "Имате право да останете!"

Премиерът изпрати писмо до 100 хиляди европейци

Премиерът Тереза Мей директно обеща на трите милиона европейски граждани, които са на територията на Великобритания, ще е лесно за тях да останат на Острова след "Брекзит". Премиерът съобщи, че правителството и Брюксел работят по "договорка" за правата на тези граждани и обеща, че в процеса ще бъдат въвлечени евроексперти, които да помогнат за дигитализирането на регистрацията, необходими на чужденците.

В отворено писмо, публикувано във "Фейсбук" и изпратено до 100 хиляди европейци лично, тя повтори няколко пъти: "европейците, които имат  законното право да живеят тук и ще имат това право и след "Брекзит".

Предложението идва на фона на разочароващото решение, което се очаква да вземат евролидерите, че е твърдо ранно да се започне формалния процес по напускане на ЕС. Премиерът се очаква да ги призове това да започне час по-скоро.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.