Правителството: Ще има "отворено небе" и след "Брекзит"

Правителството потвърди намерението си да запази „небето отворено” и след „Брекзит”. От кабинета гарантираха, че полетите до Европа няма да бъдат приземени след напускането на ЕС. Министърът на транспорта коментира, че няма как да бъдат спрени полетите между Великобритания и страните от ЕС. По-рано бяха чути твърдения, че ако не се постигне сделка, ще има проблем организирането на въздушния трафик.

В момента, всяка компания, която е базирана в страна от ЕС, може да лети между две точки в Европа, без утежняване на документацията. Това позволи на „Изи Джет” да оперира на ниски цени и да се превърне в един от най-големите нискотарифни компании.

Но след като Великобритания напусне ЕС, няма да има възможност за подобно нещо. Полетите от ерата след „Брекзита” ще са на пазара след няколко месеца.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.