75 хиляди напускат британските банки след "Брекзит"

Голяма част от тях са българи и румънци

Националната банка сподели опасенията си, че 75 хиляди души може да напуснат финансовия сектор след напускането на ЕС. "Вярвам че някои хора в "Банк ъф Ингланд" заявяват, че това е напълно реалистичен сценарий, особено ако няма сделка между Великобритания и ЕС", коментират източници, цитирани от Би Би Си.

Цифрата може да бъде различна и зависи от търговските взаимоотношения между двете преговарящи страни.  Но все пак, финансовият сектор ще пострада, тъй като стотици хора ще се преместят на Континента. Особено голяма ще е загубата, ако има "твърд "Брекзит".

Британски статистически данни разкриват, че много българи и румънци от имигрантското тяло работят именно по банките.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.