Заради "Брекзит", мед сестри масово напускат

Страната е заплашена от колапс на здравната система, предупреждават специалисти

Сестри от страни-члени на Европейския съюз масово напускат Великборитания, сочат нови данни. Здравната система на страната е изправена пред колапс, предупреждават специалисти. "Те ни обръщат гръб", посочват те.

През септември месец се показва, че броят на мед сестрите е намалял с цели 2,700 души. Скоро това се очаква да започнеда се усеща. министрите вече обещаха, че ще увеличат бройките в учебните центрове за тренировка на подобни кандидат-служители в здравните учреждения. Синдикатите обаче смятат, че въпреки това," Брекзит" ще попречи на запълването на тези свободни работни места. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.