Тереза Мей на среща с бизнес лидери

Премиерът ще ги успокоява, че ще има транзитен период

Премиерът Тереза Мей ще се срещне с бизнес лидери по-късно днес, за да ги успокои във връзка с предстоящия "Брекзит". Тя ще представи плановете за създаването на търговски взаимоотношения между Америка и Великобритания.

Експерти от различни компании ще представят нуждата от сделка за транзитен период след напускането на ЕС, която да запази статута на европейсктие граждани и на бизнес отношенията и след "развода".

Следващият кръг от преговори ще започнат в средата на декември.

Бизнес лидерите ще се срещнат с Мей на "Даунинг Стрийт", като на събитието ще присъстват и Дейвид Дейвис и министърът на икономиката.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.