Имиграционните служби ще трябва да наемат европейци

Тяхната работа ще е да...регистрират европейците след "Брекзит"

Вътрешното министерство ще трябва да наеме европейски работници, които да...регистрират европейските граждани след "Брекзит". Причина е че работната ръка на ведомството няма да стигне, за да отговорят на очаквания наплив от чужденци, които да кандидастват за гражданство във Великобритания.

Имиграционните служби отправиха запитване към кабинета на Тереза Мей дали институциите имат достатъчно служители, които да поемат хилядите, хиляди хора. Всеки служител ще трябва да поеме по 1,500 на човек.

Вътрешният министър Амбър Руд вече заяви, че са наети още 700 души и още 500 ще бъдат наети през април. Една част от тях ще са именно европейци, които имат нужната квалификация и опит. Работните позиции няма да са заключени само за британци, коментират и от министерството.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.