Ирландски министри плашат с бойкот "Брекзит"

Те заплашват, че ще провалят преговорите

Ирландски министри повториха предупреждението си, че може да блокират "Брекзит" и сделката за напускане на Съюза, ако британското правителство не се откаже от издигането на физическа граница. Има само няколко дни докато изтече ултиматума , котйо бе даден наТереза Мей да намери решение на проблема. След няколко седмици тя ще се срещне с президента на Ек Жан Клод Юнкер, за да предложи  нова оферта за границата с Ирландия и правата на европейците.

Великобритания настоява, че няма как да съобщи отсега как ще се реши въпроса с гранциата и че е важно да се разбере каква ще  е договорката за търговски взаимоотношения със страната. Но от Дъблин искат да има още отсега гаранции, преди срещата на върха на ЕС през декември.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.