Тереза Мей: Има постигнат напредък!

Премиерът е категорична, че ще се постигне добра сделка

Премиерът Тереза Мей заяви, че е направила добър прогрес в преговорите за "Брекзит". По време на парламентарен контрол, министър-председателят настоя, че напредък има по време на разговорите в Брюксел и че очаква да бъде постигната добра сделка, която да е в полза на Великобритания.

"Ние напускаме ЕС, напускаме единния пазар и данъчния съюз, но знаем какви са интересите на Великобритания.", каза Мей пред парламента. И добави: "И нищо не е договорено докато не е договорено."

И все пак пътят на "Брекзит" изглежда труден и трънлив ,категорични са експерти и представители на парламента. Една част от депутатите заплашват, че ще оттеглят подкрепата си, ако Кралството направи компромиси в името на по-добра сделка.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.